Telefon

+90 (543) 239 57 06

E-Mail

info@narimaj.com.tr

Talep Formu

Proje Talep Formu

Narimaj Web Teknolojileri

2000 yılından beri fark yaratan web sitesi tasarımları ve dijital platformlar geliştiriyoruz.Doğru stratejiler ile web sunum teknikleri ile hedef kitlesine, optimal bir bütçe ile ve bu yatırımın tam karşılığını verme hedefi ile eserlerini mükemmel kılmaya çalışmaktadır. Narimaj tüm gücünü amatör ruh; profesyonel iş planlarına , teknik ve tasarım becerilerine güvenerek; kalifiye çözüm arayan müşterilerine yıllardır yüksek kalite çözümler sunmaktadır. Web tasarım ve web yazılım trendlerini sürekli daha iyiye doğru geliştiren Nariamj, tüm bu yenilikleri yeni projelerine uygulamakta ve sektördeki diğer oyunculara göre gözle görünür farklar yaratmaktadır.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı, internette görüntülenen web sitelerinin tasarımını ifade eder. Genellikle yazılım geliştirmeden ziyade web sitesi geliştirmenin kullanıcı deneyimi yönlerini ifade eder. Web tasarımı eskiden masaüstü tarayıcılar için web siteleri tasarlamaya odaklanıyordu; ancak 2010'ların ortalarından bu yana, mobil ve tablet tarayıcılar için tasarım giderek daha önemli hale geldi.

Bir web tasarımcısı, bir web sitesinin görünümü, düzeni ve bazı durumlarda içeriği üzerinde çalışır. Örneğin görünüm, kullanılan renkler, yazı tipi ve resimlerle ilgilidir. Düzen, bilginin nasıl yapılandırıldığını ve kategorize edildiğini ifade eder. İyi bir web tasarımı, kullanımı kolay, estetik, web sitesinin kullanıcı grubuna ve markasına uygun olmalıdır. Birçok web sayfası, kullanıcıların dikkatini dağıtabilecek veya kafalarını karıştırabilecek hiçbir gereksiz bilgi ve işlevsellik görünmeyecek şekilde basitliğe odaklanılarak tasarlanmıştır. Bir web tasarımcısının çıktısının temel taşı, hedef kitlenin güvenini kazanan ve geliştiren bir site olduğundan, mümkün olduğunca çok potansiyel kullanıcı hayal kırıklığı noktasını ortadan kaldırmak kritik bir husustur.

Hem masaüstünde hem de mobilde iyi çalışan web siteleri tasarlamanın en yaygın yöntemlerinden ikisi duyarlı ve uyarlanabilir tasarımdır. Duyarlı tasarımda içerik, ekran boyutuna bağlı olarak dinamik olarak hareket eder; uyarlanabilir tasarımda, web sitesi içeriği, genel ekran boyutlarıyla eşleşen düzen boyutlarında sabitlenir. Cihazlar arasında mümkün olduğunca tutarlı bir düzeni korumak, kullanıcı güvenini ve bağlılığını sürdürmek için çok önemlidir. Duyarlı tasarım bu açıdan zorluklar ortaya çıkarabileceğinden, tasarımcıların çalışmalarının nasıl görüneceği üzerindeki kontrolü bırakma konusunda dikkatli olmaları gerekir. İçerikten de sorumlularsa, beceri setlerini genişletmeleri gerekebilirken, bitmiş ürün üzerinde tam kontrol avantajına sahip olmanın keyfini çıkaracaklar.

Web tasarımcıları fikirlerinizi alır ve gelecekteki web sitenizin nasıl görüneceğini gösteren bir makete dönüştürür. Web tasarımcıları, bir web sitesi tasarlamanın yaratıcı kısmını ele alır. Bazen mühendisler veya kodlayıcılar olarak da adlandırılan web geliştiricileri, web tasarımcınızın yaptığı modeli alır ve web'de görüntülenebilmesi için bir kodlama diline çevirir. Genellikle özel kodlama widget'ları ve diğer araçlar anlamına gelen web sitelerini işlevsel hale getirirler. UX geliştiricisi olarak da bilinen bir kullanıcı deneyimi geliştiricisi, web sitenizi kullanıcı dostu yapan kişidir. Tasarım becerilerinin yanı sıra teknik becerilere de sahipler ve onları ziyaretçileri çeken ve tutan web siteleri oluşturmak için çalıştırıyorlar.

Narimaj

Bir web sitesi bir web sitesidir, değil mi? Yanlış.

Eski, kafa karıştırıcı veya bozuk bir web sitesi markanıza zarar verir. Markanıza zarar verebilir demiyoruz, zarar vereceğini söylüyoruz.

Peki başarılı olmak için kendinizi nasıl ayarlayabilirsiniz? Web tasarımınızı en baştan tamamlayarak harika bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Ama aslında web tasarımı nedir? Web tasarımının ne olduğunu, neden bu kadar önemli olduğunu ve nasıl doğru yapılacağını öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Web tasarımı, bir web sitesini kullanırken genel görünümü ve hissi yaratan şeydir. Yapı ve düzenden resimlere, renklere, yazı tiplerine ve grafiklere kadar web sitenizin öğelerini planlama ve oluşturma sürecidir.

Web tasarımı, grafik tasarım, kullanıcı deneyimi tasarımı, arayüz tasarımı, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve içerik oluşturma dahil olmak üzere bir web sitesinin bitmiş deneyimini oluşturmak için birlikte çalışan çok sayıda bileşene sahiptir. Bu unsurlar, bir web sitesinin çeşitli cihazlarda nasıl göründüğünü, hissettirdiğini ve çalıştığını belirler. Tüm süreç hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bir web sitesi oluşturmaya ilişkin bu ayrıntılı kılavuza göz atın.

Web tasarımı, bir web sitesinin çalışmasını sağlayan gerçek kodlama olan web geliştirmeden farklıdır. Bir web sitesi oluştururken, hem web tasarımına hem de web geliştirmeye ihtiyacınız vardır. Aynı zamanda web ve UX geliştiricisi olan web tasarımcıları bulabilseniz de, bunlar farklı becerilerdir.

İyi bir web tasarımı nasıl görünür?
İyi web tasarımı öznel değildir. İllüstrasyon veya çıkartma tasarımı gibi diğer tasarım türlerinde, neyin "iyi" olduğu çoğu izleyicinin zevkine bağlıdır. Web tasarımı ile “iyi” ve “iyi değil” arasındaki çizgi çok daha belirgindir. İyi tasarlanmış bir web sitesi, ziyaretçinizin aradığı deneyimi mükemmel şekilde yaratan bir web sitesidir.Çalışan web tasarımı, dönüştüren web tasarımıdır. Webspeak'te "dönüştürmek", kullanıcının belirli bir eylemi gerçekleştirmesini sağlamak anlamına gelir. Bir kullanıcı, web sitenizin gerçekleştirmesi için ayarladığı bir eylemi gerçekleştirdiğinde, web siteniz bir dönüşüm gerçekleştirmiştir. Dönüşümler, bir haber bültenine kaydolmak, satın alma yapmak, bir hesap açmak veya web sitesinde daha fazla içeriğe erişmek gibi herhangi bir şey olabilir.

Etkili web tasarımı, dönüşümleri teşvik etmek için birkaç farklı unsuru bir araya getirir. Bunlar şunları içerir:

 • Negatif alanın zorlayıcı kullanımı.
 • Kullanıcı için açıkça sunulan seçenekler (kullanıcı ne kadar az seçeneğe sahipse, bunalmış ve kafası karışmış olma olasılığı o kadar az olur)
 • Açık, net harekete geçirici mesajlar
 • Sınırlı dikkat dağıtma ve iyi düşünülmüş bir kullanıcı yolculuğu (ör. yalnızca sayfadaki konuyla %100 alakalı görseller ve metinler kullanmak, yalnızca istenen eylemlere yönlendiren düğmeler kullanmak ve vurgulama ve harekete geçirici mesajlar için yazı tipi varyasyonlarını kullanmak, farklı yazı tiplerini öne çıkarmak uğruna)
 • Duyarlı tasarım (kendini kullanıcının ekranına göre yeniden boyutlandıran ve yeniden yönlendiren, web sitesinin herhangi bir cihazda kullanımını kolaylaştıran bir tasarım: telefon, tablet, dizüstü bilgisayar veya masaüstü tarayıcı.
 • Bir hiyerarşi izleyen uygun boyutta yazı tipleri (bkz. "Sınırlı dikkat dağıtıcı şeyler")
 • Okuyucularınızın dikkatini çeken alakalı, yüksek kaliteli içerik ve görseller
 • Her sayfadaki metin ve resim miktarı arasında bir denge (çok fazla metin bir ziyaretçiyi bunaltabilir, çok az metin de aynı derecede ilgiyi kesebilir)
 • Narimaj Google Seo

  Narimaj Web Tasarım

  Hizmetlerimiz

  Narimaj

  Narimaj E-Ticaret Sitesi

  Hizmetlerimiz

  Narimaj

  Narimaj Mobil Uygulama

  Hizmetlerimiz

  Narimaj

  Narimaj Web Hosting

  Hizmetlerimiz

  Narimaj Grafik Tasarım

  Hizmetlerimiz

  Narimaj Sosyal Medya

  Hizmetlerimiz

  Narimaj

  Narimaj Google Seo

  Hizmetlerimiz